Boru ve Tanklarda Donmaya Karşı Koruma ve Heat Tracıng

Heat Tracing, çeşitli endüstriyel ve ticari uygulamalarda boruların, tankların veya enstrümantasyonun sıcaklığını korumak veya yükseltmek için kullanılan bir tekniktir. İşlem, sistem içeriğinin donmasını önlemek, gerekli bir sıcaklığı korumak veya belirli kimyasal işlemleri kolaylaştırmak için harici bir ısı kaynağı eklemeyi içerir. Sistem mutlaka bir ısı yalıtımı ile birleştirilmelidir.

Heat tracing sistemlerini, güvenlik standartlarını karşıladığından, aşırı ısınmayı önlediğinden ve amaçlanan uygulama için güvenilir performans sağladıklarından emin olmak için dikkatli bir şekilde tasarlamak ve kurmak önemlidir.

Genel uygulama şekilleri aşağıdaki gibidir:

Dış mekan ekipmanlarının donmaya karşı korunması: Heat tracing; tanklar, yangın söndürme hatları, sprinkler, vanalar, pompalar ve özel cihazlar gibi dış mekan ekipmanlarını donma sıcaklıklarından korumak için kullanılır. Uygulanan heat tracing sistemi, tıkanmalar, hasarlar ve operasyonel aksaklıkların önüne geçilir. Petrol ve gaz, petrokimya, su arıtma ve daha fazla endüstrilerde yaygın olarak kullanıldığı gibi birçok konut projesinde de uygulanır.

Proses sıcaklığı bakımı: Bazı proseslerde, ürün kalitesini ve üretim verimliliğini sağlamak için akışkanların sıcaklığını tutarlı bir şekilde korumak çok önemlidir. Heat tracing, taşıma veya depolama sırasında proses akışkanını gerekli sıcaklık seviyesinde tutmak için kullanılır.

Viskozite kontrolü: Ağır yağlar veya bazı kimyasallar düşük sıcaklıklarda oldukça viskoz hale gelebilir. Heat tracing, maddeleri akışkan bir durumda tutmak için belirli bir sıcaklığın korunmasına yardımcı olarak kolay kullanım ve nakliye sağlar.

Gönder
1
Scan the code
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?